All photos are under © COPYRIGHT by Jan Chochole

Pro váš úsměv cokoliv.

Pro dobou fotku vylezu klidně i na strom...

Kdo jsem?

Hlavně pohodář, co se nejradši směje a fotí.

Kdy tahle vášeň propukla? V létě 2008 jsem jel na svůj první Subaru sraz. Nechtěl jsem tam jen tak stát, jelikož jsem tam nikoho neznal a tak jsem si půjčil od bráchy kompakt. Říkal jsem si že si aspoň uchovám nějaké vzpomínky, fotky se nakonec líbily a na dalších dvou srazech už mi půjčili první zrcadlovku.

Tehdy jsem tomu propadl, musel jsem mít vlastní foťák, takže jsem šáhnul po Canonu 40D. Miloval jsem ho, ale postupem času jsem ho vyměnil za full frame zrcadlovky. Teď už fotím na Sony. Důvody jsou jasné, lepší čip a rozměry. Navíc se dají jednoduše používat stará manuální sklíčka, která mají svoje kouzlo.

Chtěl jsem původně fotit jenom auta, ale v roce 2013 jsem od kamaráda Vaška dostal možnost vyfotit jeho svatbu. Tehdy to pozvání přišlo vhod, akorát jsem ukončil studium na vysoké škole, nebylo to nic pro mě, o to víc jsem se snažil vrhnout na focení. Učarovalo mě to, svatby mě pohltily a dodnes mě neskutečně baví provázet novomanžele celým jejich dnem.

Nejsme tady u pisálka, ale u fotografa, tak koukněte do mých portfolií, z fotek určitě vycítíte víc než tady můžu napsat, o mě, o focení, o tom jak mám focení rád....

Děkuji Beranci.com za tuhle fotku
Děkuji Beranci.com za tuhle fotku.

Sony

Kvůli kvalitě výstupu používám "mirrorless" foťáky Sony. Objektivy mám od Sony, Canonu a ještě nějaká "starosklíčka".

Kvalitní výstup

Veškeré předané fotky projdou úpravami, abych z nich dostal přesně to co potřebuji. Občas je třeba fotce pomoci úpravou do černobílé, ale to je jenom začátek.

Tisk fotek

V této republice jsem nenašel dostatečně kvalitní výstup za slušné peníze. Tisknu tedy všechny fotky a další věci až na výjimky v Německu. Pokud už tisknu v ČR volím jednu menší firmu, se kterou mám dlouhé zkušenosti a je s nimi skvělá dohoda.

Fotokniha

Fotoknihy tisknu rovněž v Německu. Cena je sice o něco málo větší, ale kvalita je zcela neporovnatelná. Nebojím se říci, že ty knížky navždy.